Fethiye Otelleri

Fethiye tarihi yapısı ve doğal güzellikleri bulunan bir tatil bölgesidir. Ülkemizde yabancı turistlerin en fazla geldiği tatil yeri olan Fethiye hem denizi hem doğası ile büyüleyici bir özelliğe sahiptir. Özellikle yaz aylarında hem yerli hem de yabancı turistlere hizmet verebilmek için şehrin farklı yerlerinde, 5 yıldıza kadar çeşitli yıldız özelliklerinde oteller, ucuz oteller ve şehir otelleri bulunmaktadır. Otel seçenekleri ile her kesimden insanın tatil için bu bölgeyi seçmesi sağlanmaktadır. İnsanlar bütçe durumlarına göre tatil planları yaparlar. Fethiye’de bütçenize göre otel bulma imkanınız her zaman daha fazladır.

5 Yıldızlı Oteller

Tatilciler aileleri ile birlikte otel dışına çıkmadan tüm aktivitelere sahip olabildiği çeşitli özelliklere sahip olan oteller 5 yıldızlı otellerdir. Ülkemizin en iyi tatil bölgelerinden olan Fethiye’de çok sayıda 5 yıldızlı otel bulunmaktadır. Bir otelin 5 yıldızlı olabilmesi için en az 120 odasının bulunması gerekir. Otelin oda sayısı 120 odadan az ise o otele 5 yıldız verilmez. Ayrıca otelin 5 yıldızlı olabilmesi için çeşitli donanımlara sahip olması gerekir. Hizmet kalitesinin güvence altına alınmış olması önemlidir. Odalarda mini bar sisteminin olması, otelde terzi ve kuru temizleme hizmetlerinin olması, sağlık hizmetleri için doktor ve revir bulundurması gereklidir.

Fethiye 5 Yıldızlı Otelleri

Fethiye’de oteller genellikle şehir merkezinde, Hisarönü bölgesinde ve Ölüdeniz beldesinde bulunmaktadır. Ülkemizde bilinen ve genellikle yabancı turistlerin tercih ettiği 5 yıldızlı oteller arasında, Jiva Beach Resort, Letoonia Club Hotel, Club Tuana Fethiye, Odyssey Residence, Yacht Boheme Hotel, Delta Otel, Ten Apart Hotel, Infinity City Hotel gibi çok sayıda otel sayılabilmektedir. 5 yıldızlı otel hizmetleri ile gelen müşterilere daha iyi hizmet vermek ve tatillerini eğlenceli bir şekilde geçirmelerini sağlamaktır.

Fethiye Şehir Otelleri

Şehir otelleri, çeşitli nedenlerle o şehre kısa süreliğine gelen kişilerin ekonomik nedenlerle konaklamalarını sağlamak amacıyla hizmet veren otellerdir. Bu otellerde, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği gibi hizmetler verilmektedir. Sadece konaklama ihtiyacının karşılanması için hizmet veren bu otellerde her hangi bir eğlence bölümü ve programı bulunmamaktadır. İnsanlar günü birlik tatil ya da iş gereği seyahatlerinde şehir otellerini tercih etmektedir. Fethiye bölgesinde de çeşitli şehir otelleri bulunmaktadır. Her misafir Fethiye’de uygun fiyatlara konaklayabileceği şehir otellerini bulabilecektir.

Fethiye Ucuz Oteller

Birçok insan dünyanın farklı yerlerini gezerek önemli yerleri görmek istemektedir. Ancak her şeyin bir maliyeti bulunmaktadır. Bu maliyetlerin büyük bir bölümünü konaklama oluşturmaktadır. Fethiye ülkemizde tarihi dokusu geniş olan eski uygarlıklar dönemine ev sahipliği yapmış bir bölgedir. Bu tarihi yerleri gezip görmek isteyen yerli ve yabancı turistler, günün büyük bir bölümünü doğada gezerek geçirmekte ve otele sadece yatıp dinlenmek için gelmektedir. Bunun için ucuz otel seçeneklerini değerlendirerek tatilini en ekonomik şeklide tamamlamaya çalışırlar. Ucuz otellere giriş yaparken yemek hizmetlerini kullanıp kullanmayacağınızı belirterek konaklamanızı daha ucuza getirebilirsiniz.

5 Yıldızlı Otel İmkanları

Otelcilik hizmetlerinde müşterilere sunulan hizmetler ve otelin fiziki yapısına göre çeşitli kademelere göre yıldız sayısı verilmektedir. 5 yıldızlı otel demek, otel içerisinde aradığınız her şeyi bulabildiğiniz bir otel demektir. Misafirler Fethiye otelleri arasından 5 yıldızlı olanları seçtiklerinde, saat 06:00 ile 24:00 arası kesintisiz büfe hizmeti, eğlence alanlarında sabah saatlerine kadar eğlence programları, açık, kapalı havuz hizmetleri, kuru temizleme, terzi, kuaför, sağlık hizmetlerinden faydalanırlar.

5 yıldızlı otellerde sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ara öğünler, akşam yemeği ve sınırsız içecek hizmetleri sunulur. Müşteri memnuniyetinin üst seviyede olması için oda servisleri günlük ve en iyi şekilde yapılmaktadır. Otel içerisinde ve odalarda kullanılan tüm ürünlerin birinci sınıf olmasına dikkat edilir. Odalara içecek servisi, her katta kat ofisi, lobi ve özel oturma alanları bulunmaktadır. Fethiye ülkemizin en iyi tatil yöresi olduğu için bu bölgede bulunan oteller verdikleri hizmet kaliteleri ile ülkemizi yurtdışına en iyi şekilde tanıtmaktadır.

Fethiye Otel Eğlenceleri

Fethiye otelleri, otel özelliklerine göre müşterilerine gün içerisinde çeşitli eğlence etkinlikleri düzenlemektedir. Sahili bulunan oteller gün içerisinde, plaj voleybol turnuvaları düzenleyerek misafirler arasından oluşturulan takımlarla voleybol maçlarının yapılmasını sağlıyor. Yine çeşitli yarışmalar düzenleyerek misafirlerin daha keyifli vakitler geçirmesini amaçlanıyor. Günlük olarak düzenlenen etkinlikler arasında dart ilk sırada gelmektedir.

Yarışma sonunda kazanan kişiye çeşitli ödüller verilmektedir. Çocuklar içinde çeşitli palyaço gösterileri, mini konserler, boyama etkinlikleri yapılmaktadır. Gece saatlerinde ise tüm misafirlerin katılabileceği canlı müzik ve konser etkinlikleri bulunmaktadır. 5 yıldızlı otellerde bar ve canlı müzik hizmeti verilen türkü bar hizmetleri bulunmaktadır. Daha lüks otellerin bazılarında gece kulüpleri bulunmakta ve isteyen misafirler gece kulübünde eğlenebilmektedir.

Fethiye’de Otel Seçimi

Tatilinizi geçirmek için Fethiye bölgesini seçtiğinizde, kendinize en iyi oteli bulabilmek için çeşitli internet sitelerinden otelleri seçebilir ve inceleyebilirsiniz. Turizm şirketleri kendi internet sitelerinde anlaşmalı oldukları tüm otel çeşitlerini müşterilerine sunuyorlar. Aranılan otelin seçilebilmesi için, otelin bulunduğu yer şehir merkezine uzaklığı, otel sınıfını yıldız durumuna göre seçebilirsiniz. Yine seçimlerinizde, verilen hizmetleri, oda, kahvaltı, yemek hizmetleri, oda servisleri, fiyat seçenek sınıfları, ekonomik, lüks, ortalama fiyat gibi seçenekler, havuz durumu, otopark durumu, ücretsiz internet hizmeti gibi tüm seçenekler değerlendirilerek otel seçimi yapabilir ve aradığınız oteli bulabilirsiniz. Bu seçenekler tatilinizi Fethiye ve çevresinde geçirmenizi sağlayacaktır.

Ekonomik fiyatlarla otel seçimi yapabilmek için tatil gününden önce rezervasyon yaptırmak her zaman daha ekonomik olacaktır. Fethiye otelleri seçimlerinde tüm misafirlerine, ucuz otel, şehir otelleri ve 2 yıldızdan 5 yıldıza kadar tüm otel seçenekleri gösterilecektir. Seçmiş olduğunuz otelden memnun kalmanız sizi daha sonraki yıllarda yine aynı bölgeye çekecektir. Bunu bilen otel işletmecileri tüm hizmetlerini aksatmadan vermeye ve müşteri memnuniyetini üst seviyeye çıkarmaya çalışmaktadır.

Fethiye Günlük Oteller

Birçok şehir merkezinde, şehrin tarihi ve gelişmişlik durumuna göre farklı sayılarda otel çeşitleri bulunmaktadır. Fethiye şehir otelleri arasında insanların kısa süreli ve günlük konaklama için tercih edecekleri otel seçenekleri bulunmaktadır. Günlük oteller olarak bilinen şehir otelleri sadece konaklama hizmeti vermektedir. İş gezisi ya da seyahatlerinde dinlenmek amacıyla kullanılan bu oteller duruma göre misafirlerine sadece kahvaltı hizmeti vermektedir. Bazı oteller kahvaltı ile birlikte akşam yemeği hizmeti de sunmaktadır. Fethiye şehir otelleri hem yaz hem de kış aylarında kesintisiz hizmetler vermektedir.

Fethiye turistik bir bölge olduğu için ülkemizin farklı bölgelerinden buraya çalışmak için gelen çok sayıda insan bulunmaktadır. Bu kişiler şehir otellerinde kalarak konaklama ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Şehir otellerinin bazılarında havuz ve spa hizmetleri bulunmaktadır. Bu bölgenin tarihi yapısına göre değişmektedir. Fethiye’de yerli ve yabancı turistlerin gündüzleri denize girme ve doğa yürüyüşleri yaptığı, akşamları sadece dinlenmek istediklerinde tercih ettikleri otel çeşitleri şehir otellerinden oluşmaktadır. Çünkü bu oteller yıldızlı otellere göre daha ucuzdur ve tatilin daha ucuza yapılmasına olanak tanımaktadır.

Otel Değerlendirmeleri

Fethiye ülkemizin en iyi tatil bölgelerinden birisi olduğu için bu bölgede hizmet veren oteller kaliteli ve güvenli hizmet verebilmeleri için sürekli olarak denetlenmektedir. Müşteri memnuniyetini artırmak ve ülkemize her yıl daha fazla turist çekebilmek için otellerde verilecek olan hizmetin önemi büyüktür. Fethiye 5 yıldızlı otellerinde tüm müşterilere sınırsız hizmet verilmektedir. Bu otellerde verilen hizmetler arasında, oda servisi, ücretsiz internet, havuz, spa, spor salonu ve fitness merkezi, bar, restoran, oturma salonları, toplantı odaları, konferans salonları, kapalı havuz, sauna, çocuk aktivite hizmetleri, tekerlekli sandalye hizmetleri gibi tüm hizmetler verilmeye çalışılmaktadır.

Müşteriler otel seçimi yapacağı zaman daha önce otellerde kalan misafirlerin yapmış oldukları yorum değerlendirmelerini incelemektedir. Bu değerlendirmeler insanların karar vermesinde etkilidir. Fethiye 5 yıldızlı otellerinde genellikle restoranlarında her yöreye özel çeşitli yiyecekler en lezzetli şekilde hazırlanmaktadır. Ayrıca otel temizliği, hizmet ve sunum kalitesi büyük memnuniyet oluşturmaktadır. Otelin bulunduğu konum ve oda manzaraları seçim yapılmasında büyük öneme sahiptir. Otelin yemek kalitesinin hiç değiştirmeden sürdürmesi yapılan değerlendirmelerin olumlu olmasını sağlamaktadır.

Otel Odaları

Tatillerini en iyi şekilde geçirmek isteyen kişiler bir otelde öncelikle oda durumlarına ve oda özelliklerine dikkat ediyorlar. Fethiye otelleri konum ve sınıf durumlarına göre farklı özelliklerde oda seçenekleri sunuluyor. 5 yıldızlı otel odalarında, klima, mini bar, oda buzdolabı, mini çelik kasa, televizyon bulunmaktadır. Oda seçeneklerinde aile odası, süitler ve engelliler için uygun oda seçenekleri sunulmaktadır. Odalarda kullanılan yatak kalitesi, yer döşemi kalitesi ve yapılan günlük temizlik hizmetleri sayesinde odalar oldukça kullanışlı olmaktadır. Odalarda bulunan banyo sistemleri oldukça geniş olarak tasarlanmış ve misafirlerin daha rahat kullanması sağlanmıştır. Fethiye ülkemizin turizm cenneti olarak çevre güzelliği ve otellerinin kalitesi, verilen hizmetlerin güveni sayesinde yabancı turistlerin yoğun bir şekilde ülkemize gelmesi sağlanmaktadır.

Ucuz Otel Hizmetleri

Fethiye ucuz otel seçeneklerinden faydalanmak isteyenler, tatillerini daha ekonomik fiyatlara geçirmek isteyenler için tercih edilen otellerdir. Bu otellerde, 5 yıldızlı otellerdeki gibi birçok hizmet sunulmayacaktır. Yemek olarak sadece sabah kahvaltısı ve akşam yemeği seçeneğini bulabilirsiniz. Ayrıca bir hafta gibi bir süre kaldığınızda oda temizlikleri otel durumuna göre 3 günde bir ya da 5 günde bir yapılacaktır.

Her odada müşterilerin kullanabilmesi için mini buzdolabı bulunmaktadır. Bazı kişiler ucuz otellerde istedikleri temizlik hizmetlerini bulamayabilir. Bunun nedeni verilen hizmetlerin belirlenen otel ücretlerine göre yapılmasıdır. Ancak Fethiye ucuz otelleri şehrin gelen misafirlere daha iyi tanıtılabilmesi için mümkün olduğu kadar temiz ve kaliteli hizmet sunmaya çalışmaktadırlar.

Gününü otel içerisinde geçirmek istemeyen ve gündüz saatlerinde sürekli dışarıda gezen, tarihi yerleri ziyaret edecek olan kişiler ucuz otel seçeneklerini daha çok değerlendirmektedir. Fethiye binlerce yıllık tarihe ev sahipliği yaptığı için yurtdışından birçok kişi kaya mezarlarını, eski yerleşim yerlerini görmeye geldikleri için günlerinin büyük bir bölümünü bu bölgeleri gezerek geçirmektedir. Otelde sadece dinlenmeyi tercih ettikleri için ucuz oteller onlar için iyi bir seçenek olmaktadır.

Otel Sınıfları

Şehirlerin konaklama ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli sınıflarda oteller yapılır. Bu oteller her bütçeye uygun olmakta ve gelen misafirler bütçelerine göre otel seçimi yapmaktadır. Tatil için otel arayanlar öncelikle otellerin yıldız sınıflarına dikkat ederler. Oteller 1 yıldız ile 7 yıldız arasında sınıflandırılmıştır. Fethiye otelleri arasında bulunan 1 yıldızlı otellerde 10 oda, kahvaltı salonu ve lobi gibi bölümlerin olması yeterlidir. Otellerde verilen hizmet türü arttıkça verilen yıldız sayısı da artmaktadır. 2 ya da 3 yıldızlı otellerde 1 yıldızlı olanlara göre odalara, saç kurutma makinesi, klima ve içecek hizmetlerinin bulunmaktadır.

3 yıldızlı otellerde havuz, oda televizyonu ve çamaşır yıkama hizmetlerinin bulunması gerekmektedir. Bir otelin 4 yıldızlı olabilmesi için tüm çalışanlarının eğitimli ve 5 yıl deneyimlerinin bulunması gerekmekte, çeşitli mutfak örneklerine sahip olması ve en az 100 kişilik kapalı salonlara sahip olması istenmektedir.

5 yıldızlı oteller en fazla tercih edilen otellerdir ve bu otellerin özellikleri arasında, en az 120 odasının bulunması, telefon ve uydu hizmetleri, odalarda televizyon, mini bar, buzdolabı, tek kullanımlık terlik, toplantı ve konferans salonları, geniş mutfak seçenekleri bulunmalıdır. Fethiye bölgesinde sorunsuz bir tatil yapmak ve doyasına eğlenmek istiyorsanız 5 yıldızlı otel seçeneklerini değerlendirmelisiniz.

4 Yıldız mı? 5 Yıldız mı?

Yoğun bir yıl geçiren insanlar kısa süreliğine de olsa tatil yaparak kendilerini dinlendirmek isterler. Tatil için Fethiye otellerini değerlendirenler seçim yaparken 4 yıldız mı olsun 5 yıldız mı olsun arada kalmaktadır. 4 yıldız ile 5 yıldız arasındaki farklara bakacak olursak, 4 yıldızlı otel imkanlarına ek olarak 5 yıldızlı otellerde, müşterilere açık ve kapalı otopark hizmeti verilmekte, hem bay hem de bayan kuaför hizmetleri, banyodan resepsiyona bağlı telefon sistemi, 24 saat oda hizmeti, açık ve kapalı havuz hizmeti, bar hizmetleri olarak sayılabilmektedir. Fethiye 5 yıldızlı otellerinde en konforlu konaklama hizmeti verilmektedir. Her müşteri daha önceden rezervasyon yaptırarak istediği otelden yer ayırtmakta ve tatillerini daha ucuza getirebilmektedir.

Fethiye’de Tatil ve Eğlence

Fethiye’nin çeşitli otellerinde konaklayarak tatilinizi yapabilirsiniz ve çeşitli eğlence merkezlerinde eğlenerek tatillerinizi en iyi şekilde geçirebilirsiniz. Fethiye otelleri kadar eğlence merkezleri de dünya çapında ünlüdür. Tatil için Fethiye’ye gelen misafirler gece eğlenceleri için genellikle, Ölüdeniz, Hisarönü ve Çarşı merkezinde bulunan paspatur çarşısında bulunan çeşitli eğlence merkezlerini tercih etmektedir. Canlı müzik dinlemek isteyenler için buralarda türkü barlar bulunmaktadır. Ayrıca çeşitli gece kulüpleri bulunmakta ve insanlar sabah saatlerine kadar buralarda doyasıya eğlenebilmektedir.

5 yıldızlı otellerde bar hizmetleri ve canlı müzik eğlenceleri ile tüm müşterilerinin en iyi şekilde eğlenmesi sağlanıyor. Fethiye 5 yıldızlı otellerinde misafirler, otel dışına çıkmadan tüm tatil ve eğlence ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmektedir. Şehir otellerinde kalan misafirler eğlence ihtiyaçları için belirtilen yerlerde bulunan tüm eğlence merkezlerinden faydalanabilirler. Fethiye night clup merkezleri açısından ün yapmış ve özellikle yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdikleri mekanlardır. Fethiye ülkemizin en ünlü tatil merkezi olmasına rağmen insanların en ekonomik şartlarla tatil yapabildikleri yerler arasında yer almaktadır.

En İyi Tatil

Ülkemiz tüm dünyanın ilgi gösterdiği ve en iyi tatil bölgelerine sahip bir ülkedir. Fethiye Akdeniz sahilinde bulunduğu için tarihi yapısıyla birlikte deniz ve doğasıyla en iyi tatil yerleri arasında gösterilmektedir. Fethiye otelleri gelen tüm misafirlerin konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde hazırlanmış ve sürekli yeni oteller yapılmaktadır. Ülkemizde tatilini Fethiye’de geçirmek isteyen çok sayıda kişi aylar öncesinden otellerden rezervasyonlar yaparak tatillerini günler öncesinden ayarlamaya çalışmaktadır.

Fethiye otellerinin kalitesi, güvenli hizmetleri sayesinde konaklayan misafirlerinden olumlu yorumlar almakta ve her misafirin çevresine tavsiye etmesini sağlamaktadır. Fethiye’nin tatil için seçilmesinin en büyük nedenleri arasında şehrin farklı noktalarında her bütçeye uygun temiz ve kaliteli otellerin bulunmasıdır. Sahil kesimlerinde ve önemli plajların bulunduğu yerlerin yakınlarında 5 yıldızlı oteller bulunmakta ve buralarda her yıl binlerce kişi konaklamakta ve en iyi tatillerini geçirmektedir. Fethiye hem deniz tatili hem de doğa tatili imkanı sunmaktadır.

Fethiye Tanıtım Filmi

Fethiye Haritası

“Fethiye Otelleri” üzerine bir yorum

  1. Geçen sene fethiyede çok güzel bi otel buldum ölüdenizde akdeniz beach’ti adı tavsiye ederim ölüdenize yürüme mesafesinde bi oteldi.

    Cevapla

Yorum yapın